Na początek pozwólcie, że przywołam dwa wydarzenia, o których przeczytałem w Internecie. Pierwsze: „24 grudnia 1914 r. w okopach pod…
Mongolia. Kraj, który dla wielu będzie tak odległy, zarówno geograficznie, jak i kulturowo, że jedyne, co nam przyjdzie na myśl,…
Pojednanie nieba z ziemią otwiera duchowe drzwi do naszych codziennych ludzkich pojednań. Zbawiciel przyniósł nam pokój – przyjmując go, możemy…
Człowiek krzywdzony stawia sobie wiele pytań. Czy mam prawo się bronić? Od czego zacząć proces przebaczania? Jak się ma przebaczenie…
Mojego ojca już dawno nie ma pośród nas. Od chwili przebaczenia nie mam do niego żadnego żalu. Czuję raczej wdzięczność,…
Przebaczenie zaczyna się od przyjęcia własnej słabości. Dopiero wtedy możemy znaleźć w sobie miejsce na słabość drugiego i siłę potrzebną…
Rozmowa z Grażyną i Januszem Olewińskimi o Wigilii, kiedy puste miejsce przy stole jest nie tylko symbolem, i sensie wybaczenia.…
Bądź pozdrowiona, Maryjo, Święta Boża Rodzicielko! Bądź pozdrowiona, Miriam z Nazaretu, która z miłością przyjęłaś wolę Ojca i w posłuszeństwie…
„Najsprawiedliwszy” to pierwszy z superlatywów, którymi litania opisuje cnoty św. Józefa. Dla Hebrajczyków jest on cadykiem, czyli wzorem człowieka sprawiedliwego,…
„Dlaczego ta Matka Boża jest taka brzydka?” – pytałam jako dziecko o ryngraf Matki Bożej Częstochowskiej na kuchennej ścianie, poczerniały,…