Celem i sensem życia człowieka jest zjednoczenie z Bogiem przez miłość. Po grzechu pierworodnym byłoby ono niemożliwe bez wcielenia Syna Bożego i bez zgody Matki wszystkich żyjących na przyjęcie misji powierzonej Jej przez Stwórcę.

Dogmat o Bożym Macierzyństwie Najświętszej Maryi Panny sformułowano na soborze efeskim w 431 r. Sam dogmat, choć wydaje się bezpośrednio dotyczyć Maryi, w istocie został ogłoszony w celu rozwiązania sporu o Chrystusa. Pierwsze wieki chrześcijaństwa na gruncie doktrynalnym były skoncentrowane na potrzebie . . .

Dołącz do grona SUBSKRYBENTÓW i ciesz się nieograniczonym dostępem do wszystkich treści. Wykupując subskrypcję online, wspierasz działalność Miesięcznika Różaniec. Dziękujemy za Twoje wsparcie!

SUBSKRYBUJ ZALOGUJ SIĘ

Udostępnij

Dr hab. teologii dogmatycznej, wykładowca WSD w Katowicach-Panewnikach.